Muzeum Miasta Pabianic wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury im. Z. Herberta w Pabianicach przygotowuje monograficzną wystawę „Norbert Hans – grafika, gobelin, malarstwo, rzeźba”. Ta retrospektywna ekspozycja organizowana jest z okazji 70. urodzin Artysty. Patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Pabianic.

Norbert Hans urodził się w Pabianicach w 1944 r. Jest absolwentem I LO w Pabianicach, studia ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom uzyskał na Wydziale Tkaniny w 1972 roku.

Norbert Hans uprawia twórczość w dziedzinie grafiki artystycznej i użytkowej, tkaniny artystycznej, rysunku, malarstwa oraz rzeźby. Jest znakomitym pedagogiem, zwanym przez swoich uczniów Mistrzem. Od wielu lat prowadzi własną pracownię plastyczną. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach w kraju i poza jego granicami.

W 2008 roku, za promocję Pabianic, został wyróżniony tytułem Honorowego Obywatela Pabianic. Jest również uznany Ikoną Kultury Pabianic.

Wystawę „Norbert Hans – grafika, gobelin, malarstwo, rzeźba” Artysta dedykuje szczególnie członkom „Klubu Żółwika”, których zalicza do grona Artystów i Przyjaciół. Żółw jest symbolem ukończenia nauki u Mistrza i dostania się na studia plastyczne.

Otwarcie ekspozycji planowane jest na 25 października 2014 r. o godz. 16.oo w Muzeum Miasta Pabianic (dwór) oraz o godz. 18.oo w Miejskim Ośrodku Kultury im. Z. Herberta w Pabianicach, gdzie na Artystę czekają liczne niespodzianki.

 fot 2  fot1