Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach muzealnych przygotowanych przez MMP na najbliższe wakacje. Szczegóły poniżej po rozwinięciu wpisu.

Bezpłatne zajęcia dla osób indywidualnych

30.06.2016 godz. 11.00

W dawnej fabryce.

Lekcja przedstawiająca rozwój najważniejszych gałęzi pabianickiego przemysłu w XIX i XX wieku. Warsztaty samodzielnego zdobienia tkanin.

Czas trwania: ok. 1h. Prowadzący: Piotr Poreda. Wiek uczestników 7-15 lat.

07.07.2016 godz. 11.00

Etnodzieła – maski afrykańskie.

Warsztaty plastyczne na wystawie „Afryka – tradycje i kultury”.

14.07.2016 godz. 11.00

Drzewa wokół nas.

Spacer w Parku im. J. Słowackiego opowiadający o 20 gatunkach drzew, uzupełnianie kart pracy i rozwiązywanie rebusów. W przypadku deszczu temat zostanie zastąpiony innym, realizowanym w budynku muzeum.

Czas trwania: ok. 1h. Prowadzący: Tomasz Przybyliński. Wiek uczestników od 7 lat w górę.

21.07.2016 godz. 11.00

Tkackie Pabianice.

Gra na terenie miasta przybliżająca historię tkactwa w Pabianicach. Start w Muzeum Miasta Pabianic.

Dzieci biorą udział w zajęciach z pełnoletnim opiekunem.

Czas trwania: ok. 1,5 h. Prowadzący: Sławomira Ruta, Justyna Ruszkiewicz.

28.07.2016 godz. 11.00

Czy leci z nami archeolog?

Gra na terenie miasta przybliżająca dzieje i metody badań archeologii lotniczej. Start w Muzeum Miasta Pabianic.

Dzieci biorą udział w zajęciach z pełnoletnim opiekunem.

Czas trwania: ok. 1,5h. Prowadzący: Sławomira Ruta, Justyna Ruszkiewicz.

04.08.2016 godz. 11.00

Dzieje Pabianic: Pabianice w czasach rządów Kapituły Krakowskiej.

Lekcja opowiadająca o historii miasta i stylu życia w XV-XVI wieku oraz szukanie ukrytego skarbu.

Czas trwania: ok. 1h. Prowadzący: Piotr Poreda. Wiek uczestników 7-12 lat.

11.08.2016 godz. 11.00

Klejnoty świata ptaków.

Prezentacja kilkunastu najładniejszych gatunków ptaków występujących w Polsce, rozwiązywanie rebusów.

18.08.2016 godz. 11.00

Nietoperze – mało znani nocni łowcy.

Zajęcia przybliżające tę mało znaną ale ciekawą grupę ssaków. Pogadanka i zadanie plastyczne lub rozwiązywanie rebusu.

25.08.2016 godz. 11.00

Papieroplastyka  ludowa.

Warsztaty plastyczne – wycinanki i kwiaty z bibuły.

Dla grup zorganizowanych

Czy leci z nami archeolog?

Spotkanie przybliża dzieciom dzieje i metody badań archeologii lotniczej. Warsztaty lepienia glinianych naczyń/figurek lub ozdób z modeliny, starsze dzieci rozwiązują także krzyżówkę.

Czas trwania: ok. 1h. Prowadzący: Sławomira Ruta, Justyna Ruszkiewicz.

Etnodzieła – maski afrykańskie

Warsztaty plastyczne na wystawie „Afryka – tradycje i kultury”.

Czas trwania: ok. 1h. Prowadząca: Beata Borycka.

Dzieje Pabianic: Pabianice w czasach rządów Kapituły Krakowskiej.

Czas trwania: ok. 1h. Prowadzący: Piotr Poreda. Wiek uczestników 7-12 lat.

W dawnej fabryce.

Czas trwania: ok. 1h. Prowadzący: Piotr Poreda. Wiek uczestników 7-15 lat.

Drzewa wokół nas.

Klejnoty świata ptaków.

Nietoperze – mało znani nocni łowcy.

Uwagi:

Zajęcia płatne (1 zł. od uczestnika). Grupy do 30 osób.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia innych zajęć z oferty całorocznej znajdującej się na stronie www.muzeum.pabianice.pl.

Umawianie spotkań bezpośrednio z osobami prowadzącymi pod numerem (42) 215 39 82.