Wydawnictwo „Pozdrowienia z Pabianic. Miasto na starej pocztówce” towarzyszy wystawie o tym samym tytule prezentowanej w Muzeum Miasta Pabianic w budynku przy ul. Stary Rynek 2.
Katalog ten jest jednocześnie albumem zawierającym ponad 170 reprodukcji kart pocztowych eksponowanych na wystawie. Ikonografii towarzyszy tekst – krótki opis przedstawionych na widokówkach miejsc. Można tu odnaleźć stare widoki zabytkowych budowli Pabianic, przede wszystkim renesansowego dworu i kościoła św. Mateusza, a także wiele innych obiektów, od lat nieodmiennie kojarzonych z miastem – szkoły, fabryki, inne kościoły.
Książka ta powstała nie tylko z myślą o gościach wystawy. Jest to także propozycja dla wszystkich zainteresowanych historią Pabianic i ich dawnym wyglądem, dla miłośników starych pocztówek, i dla wszystkich tych, którzy chcieliby nieco inaczej spojrzeć na swoje miasto.
Starannie wydana pozycja, dopracowana edytorsko, w sztywnej oprawie może być też wspaniałym upominkiem zarówno dla pabianiczanina, jak i dla gościa odwiedzającego nasze miasto.