Do końca grudnia można oglądać wystawę malarstwa Michała Szmidta „Mój Babilon”. Na wystawie prezentujemy 18 prac nietuzinkowego artysty. Michał Szmidt to nie tylko malarz, ale również gitarzysta i poeta. Na ekspozycji znajdują się także wiersze Szmidta, które interpretują treść obrazów.

3_rodzinka-k  3_10-moj-babilon-k  3_5-femme-fatale-k 3_4-twarz-dziewczynki-k

Artysta ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace widnieją na okładkach książek: “Zakręty i przełomy. Studia o literaturze XX wieku” oraz “Palomar”, wydanych przez Collegium Columbinum Kraków. Jest autorem tekstów i okładki płyty “Adventures of Mandorius (The Bird)” progresywnego zespołu Tale Of Diffusion.
Serdecznie zapraszamy do oglądania prac Michała Szmidta w Muzeum Miasta Pabianic.