Wydawnictwa muzealne

powlaski
Z pradziejów powiatu łaskiego. Przewodnik po wystawie archeologicznej – M. Jażdżewska-Majdowa, 1969.

Publikacja ta jest pomocna w przyswojeniu wiadomości o najdawniejszych dziejach kultury ludzkiej na terenie d. powiatu łaskiego obejmującej okres od końca starszej epoki kamienia (ok. 12 000 lat temu) do XIII wieku.

Przedstawia zabytki archeologiczne pochodzące z badań Muzeum Miasta Pabianic (m.in. z takich miejscowości jak Pabianice, Ldzań, Siemiechów, Przyrownica, Jawor) i Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Wydawnictwo przybliża czytelnikowi pojęcia: archeologia, zabytek archeologiczny, zespół zabytków, kultura archeologiczna. Ilość: stron 18, rysunków 4, tablic 3; 1 mapa, oprawa miękka, format 13 cm × 19 cm.