12.02.2013 r., godz. 10.00 (wtorek) – „Sekrety malarstwa” – warsztaty plastyczne.

14.02.2013 r., godz. 10.00 (czwartek) – „Polowanie o zmierzchu czyli kilka słów o naszych sowach” – zajęcia poświęcone wspaniałum myśliwym – sowom.

19.02.2013 r., godz. 10.00 (wtorek) – „Pabianice naszych pradziadków. Architektura – surowce i techniki budowania” – zajęcia o sposobach budowania obiektów drewnianych i murowanych spotykanych w architekturze naszego miasta.

21.03.2013 r., godz. 10.00 (czwartek) – „Pabianice naszych pradziadków. Architektura – style” – zajęcia o stylach architektonicznych spotykanych w Pabianicach.

MUZEUM MIASTA PABIANIC

FERIE W MUZEUM 2013
ZIMOWE SPOTKANIA MUZEALNE

Dla osób indywidualnych

12.02.2013 r. (wtorek) godz. 10.00
„Sekrety malarstwa”
Warsztaty plastyczne prowadzone przez Marię Adamczyk i Leonardę Brolik.
Miejsce: Stary Rynek 1 (dwór)
Czas trwania: ok. 1,5 godz.

14.02.2013 r. (czwartek) godz. 10.00
„Polowanie o zmierzchu czyli kilka słów o naszych sowach”
Zajęcia poświęcone są jednej z najbardziej interesujących grup naszych ptaków – sowom. Zwierzęta te fascynowały ludzi od wieków, często zajmując poczesne miejsce w ludowych zwyczajach i przesądach. Dla biologa sowy są jednak przede wszystkich wspaniałymi myśliwymi, doskonale przystosowanymi do warunków w jakich zdobywają pokarm. Do tego są to ptaki niezwykle pożyteczne z ludzkiego punktu widzenia oraz oddani rodzice, nie wahający się czasami w obronie młodych atakować nawet człowieka. Zajęcia składają się z prezentacji multimedialnej i zadania plastycznego – wykonania maski sowy.
Miejsce: Stary Rynek 1 (dwór)
Czas trwania: ok. 1 godz.

19.02.2012 r. (wtorek) godz. 10.00
„Pabianice naszych pradziadków. Architektura – surowce i techniki budowania”
Zajęcia warsztatowe poświęcone wybranym budowlom w Pabianicach. Uczestnicy dowiedzą się o sposobach budowania obiektów drewnianych i murowanych spotykanych w architekturze naszego miasta. Na pamiątkę dobrej zabawy każdy otrzyma okolicznościowy dyplom.
Miejsce: Stary Rynek 1 (dwór)
Czas trwania: ok. 1 godz.

21.02.2012 r. (czwartek) godz. 10.00
„Pabianice naszych pradziadków. Architektura – style”
Zajęcia poświęcone wybranym budowlom w Pabianicach. W trakcie gier i zabaw dzieci poznają podstawowe cechy stylów spotykanych w architekturze naszego miasta. Na uczestników zajęć czekają pamiątkowe dyplomy.
Miejsce: Stary Rynek 1 (dwór)
Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Wystawy na czas ferii:

„Pozdrowienia z Pabianic. Miasto na starej pocztówce”; „Fauna Polski”; „W chłopskiej zagrodzie”; „Kowalstwo – ginący zawód”; „Symbol miasta. Oblicza dworu”; „Alkierz Jana Szulca”; „Henryk Debich – dyrygent, kompozytor, muzyk, pabianiczanin”; „Przyjaźnią malowane”.