Plakat z programem EDD

Serdecznie zapraszamy do udziału w 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w 2022 r. Tegoroczne hasło brzmi „Połączeni dziedzictwem”. Przynależność do grupy i określenie własnej tożsamości jest jedną z głównych potrzeb emocjonalnych człowieka. Wspólne zainteresowania, potrzeby, wyzwania i sukcesy pozwalają nam czuć się częścią danej społeczności. Wspólna historia, kultura, opowieści przodków stanowią fundament naszego dziedzictwa. Pozwala ono zaspokajać tęsknotę za byciem częścią społeczności, za poczuciem wspólnoty skupionej wokół wspólnych wartości. Muzeum Miasta Pabianic jako organizator włącza się w EDD po raz dziewiąty. W tym roku proponujemy spotkania dotyczących sztuki i tradycji ludowej w twórczości artystów polskich w XIX-XX wieku i herbu naszego miasta. Współorganizator EDD – Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic – poprowadzi konferencję poświęconą dziedzictwu Pabianic, które łączy wszystkich pabianiczan.

Program Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 „Połączeni dziedzictwem”:

10.09.2022 (sobota)

godz. 12.00-17.00: bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Stary Rynek 1 i 2).

godz. 15.00: spotkanie z drem Łukaszem Grzejszczakiem pt. “Złączeni dziedzictwem. Motywy sztuki i tradycji ludowej w twórczości artystów polskich od XIX do XXI wieku.” (Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa).

godz. 16.30: spotkanie z drem Sebastianem Adamkiewiczem pt. „Co można wyczytać z herbu Pabianic?” (Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa).

17.09.2022 (sobota) ZMIANA PROGRAMU!

godz. 12.00-17.00: bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Stary Rynek 1 i 2).

godz. 13.00: Finał konkursu „Niemy świadek historii, czyli rodzinna opowieść zaklęta w przedmiocie. (Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa).