DZIEŃ DZIECKA W MUZEUM
01.06 – 02.06 2015 r.
Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży.
„O ptakach niezwykłych, intrygujących i bardzo ciekawych”
„Starożytni Celtowie – smakosze życia… Wojownicy. Wynalazcy. Mistycy.”

Muzeum Miasta Pabianic zaprasza na zajęcia w muzealnych salach:

1. „O ptakach niezwykłych, intrygujących i bardzo ciekawych”
Zajęcia przedstawiają 20 niezwykłych gatunków ptaków występujących w Polsce. Większość z nich jest mało znana, a tym bardziej nie są znane niesamowite fakty i ciekawostki związane z ich życiem, wyglądem czy zachowaniem. W czasie zajęć dzieci dowiedzą się m.in. o kaczce gniazdującej w dziuplach wysokich drzew, skrzydlatych drapieżnikach polujących na jadowite węże, agresywnych sowach atakujących nawet ludzi czy o dzierzbach robiących „szaszłyki”. Ilustracją do tematu będzie specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna. Po prelekcji na uczestników czekają zagadki i rebusy związane z przedstawionymi gatunkami ptaków.
Czas trwania: ok. 1 godz.
Prowadzący: Tomasz Przybyliński

2. „Starożytni Celtowie – smakosze życia… Wojownicy. Wynalazcy. Mistycy.”
Spotkanie ze światem starożytnych Celtów. Uczestnicy obejrzą zabytki na wystawie archeologicznej, usłyszą o wynalazkach sprzed wieków, ulepią z gliny figurkę dzika lub niedźwiedzia. Na koniec zajęć postarają się rozwiązać zakręconą krzyżówkę Asparanoiksa i uwolnić króla w staroceltyckiej grze planszowej “fidchell”. Dla najmłodszych kolorowanki z motywami celtyckimi oraz postaciami z komiksów serii “Asteriks i Obeliks”.
Czas trwania: ok. 1 godz.
Prowadzące: Sławomira Ruta, Justyna Ruszkiewicz.

Uwagi:
Uczestnictwo w zajęciach tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu zajęć.
Liczba grup ograniczona, grupy mogą liczyć maksymalnie 30 osób.
Umawianie zajęć bezpośrednio z osobami prowadzącymi pod numerem telefonu /42/ 215-39-82
Istnieje możliwość realizacji zajęć o innej tematyce po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (42 215-39-82)