1. „Wielka gra”
2. „Jak żyją orły bieliki – poznajemy herbowego ptaka Polski”
3. „Nietoperze – prawda i mity”

MUZEUM MIASTA PABIANIC
FERIE W MUZEUM 2014
AKCJA ZIMA
Dla grup zorganizowanych

1. „Wielka gra”
Gry i zabawy we wnętrzach zabytkowego dworu prowadzone jako turniej małych zespołów.
Prowadzący: Ryszard Adamczyk, Justyna Ruszkiewicz, Aneta Adamczyk, Jakub Pociejewski.
Czas trwania ok. 1,5 godz.

2. „Jak żyją orły bieliki – poznajemy herbowego ptaka Polski”
Bielik to jeden z największych ptaków jakie występują w naszym kraju. Uważa się, że to właśnie ten gatunek był pierwowzorem naszego godła narodowego i m.in. o tym jak to się stało będzie mowa na zajęciach. Poza tym słuchacze poznają wiele interesujących faktów dotyczących biologii, ekologii i ochrony tego fascynującego ptaka. Zajęcia zakończy rozwiązywanie krzyżówek i rebusów związanych z tematem.
Prowadzący: Tomasz Przybyliński.
Czas trwania: ok. 1 godz.

3. „Nietoperze – prawda i mity”
Warsztaty dla dzieci zapoznające z tajemniczym światem latających ssaków oraz wynikami badań nad gatunkami spotykanymi w Pabianicach. Zajęciom towarzyszy wystawa planszowa. Prosimy o zabranie aparatów fotograficznych.
Prowadząca: Sławomira Ruta.
Czas trwania: ok. 1 godz.

Uwagi:
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Uczestnictwo w zajęciach tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu zajęć.
Grupy mogą liczyć maksymalnie 30 osób.
Informacja ogólna i umawianie zajęć:
– „Wielka gra” : Ryszard Adamczyk, tel. /42/ 215-39-82
– „Jak żyją orły bieliki…”: Tomasz Przybyliński, tel. /42/ 215-39-82
– „Nietoperze – prawda i mity”: Sławomira Ruta /42/ 215-39-82.

Wystawy na czas ferii:

„Pozdrowienia z Pabianic. Miasto na starej pocztówce”; „Fauna Polski”; „W chłopskiej zagrodzie”; „Kowalstwo – ginący zawód”; „Symbol miasta. Oblicza dworu”; „Alkierz Jana Szulca”; „Henryk Debich – dyrygent, kompozytor, muzyk, pabianiczanin”; „Magia zaklęta w szkle”; „Pomnik Niepodległości”.