Krzysztof Dumka

Grafik, malarz, fotografik. Ukończył Studium Realizacji Telewizyjno ­ Filmowej w Łodzi oraz Studium Technik Teatralno ­ Filmowych w Łodzi. Malarstwa i rysunku uczył się od Zenona Porzucka i profesora Jacka Nowotarskiego. Pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury jako montażysta w TV Pro – MOK. Wcześniej był redaktorem  naczelnym, obecnie realizuje programy jako operator kamery i redaktor. Instruktor fotografii.

W Studio Filmowym SEMAFOR pracował przy filmach i programach telewizyjnych „Siedmiomilowe Trampki”, „Wigilia Kota Filemona”, „Ulica Sezamkowa” i siedmiu własnych filmach animowanych, w tym „W poszukiwaniu granic”, który  zrealizowany został  techniką 3D.

Współpracował ze Studiem Filmowym Animapol („Południk 19”, „Pamiętnik Ekologiczny”, „Sceny z życia smoków”), Studiem Filmowym STO, TTC Studiem Autorskim, Pix Film.

Jego malarstwo, grafika i fotografia prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.