Informujemy, że są już dostępne materiały szkoleniowe, które powstały w ramach projektu “Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych” Łódzkiego Domu Kultury, którego Muzeum Miasta Pabianic było jednym z partnerów.

W ramach projektu opracowane zostały scenariusze warsztatów z zakresu edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat.

Powstałe w ramach projektu scenariusze warsztatów, przewodniki oraz filmy z omówieniem dotyczą następujących miast województwa łódzkiego: Radomsko, Opoczno, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Zgierz,  Zduńska Wola,  Skierniewice, Pabianice.

więcej informacji na stronie www.ldk.lodz.pl/projekty-t4/dlaczego-ten-dom-tak-wyglada-t455/edycja-2020-a456