Muzeum Miasta Pabianic zaprasza grupy na następujące zajęcia:
„Starożytni Celtowie – smakosze życia… Wojownicy. Wynalazcy. Mistycy.”
“Ptaki Pabianic”
“Ptaki wędrowne – rekordziści świata zwierząt”
“Papier czerpany”

LATO 2015 – dla grup zorganizowanych

„Starożytni Celtowie – smakosze życia… Wojownicy. Wynalazcy. Mistycy.”
Spotkanie ze światem starożytnych Celtów. Uczestnicy obejrzą zabytki na wystawie archeologicznej, usłyszą o wynalazkach sprzed wieków, ulepią z gliny figurkę dzika lub niedźwiedzia. Na koniec zajęć postarają się rozwiązać zakręconą krzyżówkę Asparanoiksa i uwolnić króla w staroceltyckiej grze planszowej „fidchell”. Dla najmłodszych kolorowanki z motywami celtyckimi oraz postaciami z komiksów serii “Asteriks i Obeliks”.
Prowadzące: Sławomira Ruta, Justyna Ruszkiewicz. Czas trwania: ok. 1 godz.

Ptaki Pabianic
W czasie zajęć zaprezentowana zostanie charakterystyka ok. 20 gatunków ptaków jakie można spotkać w Pabianicach i najbliższej okolicy miasta. Będą to zarówno gatunki dość często widywane przez mieszkańców miasta jak i te nieco rzadsze ale z różnych powodów ciekawe lub niezwykłe. Główną częścią zajęć będzie prelekcja połączona z pokazem multimedialnym, po czym uczestnicy będą mieli możliwość rozwiązywania zagadek i rebusów związanych z tematem spotkania. Dla dzieci starszych niż 6 lat.
Prowadzący: Tomasz Przybyliński. Czas trwania: ok. 1 godz.

Ptaki wędrowne – rekordziści świata zwierząt
Zajęcia poświęcone będą wędrownym gatunkom ptaków i niezwykłym wyczynom jakich dokonują one w czasie swoich corocznych migracji. Dzieci poznają również ogólne prawidła jakie rządzą wędrówkami ptaków, czyli uzyskają odpowiedź dlaczego ptaki wędrują, kiedy to robią, którędy, na jaką odległość itd. Główną częścią zajęć będzie prelekcja połączona z pokazem multimedialnym, po czym uczestnicy będą mieli możliwość rozwiązywania zagadek i rebusów związanych z tematem spotkania. Dla dzieci starszych niż 6 lat.
Prowadzący: Tomasz Przybyliński. Czas trwania: ok. 1 godz.

Papier czerpany
Zajęcia interaktywne na wystawie „Dzieje papieru i papiernictwa” ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju połączone z warsztatami czerpania papieru.
Prowadzący: Piotr Poreda, Aneta Adamczyk, Joanna Aleksandrowicz. Czas trwania: ok. 1,5 godz.

UWAGI
Umawianie grup bezpośrednio z prowadzącymi zajęcia – 042 215-39-82.
Zajęcia płatne (1 zł. od uczestnika).
Grupa do 30 osób.
Możliwe jest także przeprowadzenie zajęć z bieżącej oferty MMP.