DZIEŃ DZIECKA W MUZEUM

31.05 – 02.06.2016 r.

Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych

dzieci i młodzieży (szczegóły po rozwinięciu wpisu)

Muzeum Miasta Pabianic zaprasza na zajęcia w muzealnych salach:

1. „Czy leci z nami archeolog?”

Spotkanie przybliża dzieciom tajniki archeologii lotniczej. Opowiemy w jaki sposób wykonywane są zdjęcia z lotu ptaka. Jak archeolog nie kopiąc bada i “odkrywa” to co znajduje się pod ziemią. Na koniec zajęć uczestnicy wykonują do wyboru: gliniane naczynie lub ozdoby z modeliny, starsze dzieci rozwiązują także krzyżówkę.

Prowadzący: Justyna Ruszkiewicz

Czas trwania: ok. 1 h. Dzieci w wieku 5-13 lat.

2. „Fauna Polski”

Uczestnicy wysłuchają prelekcji o niektórych spośród zgromadzonych na wystawie kilkudziesięciu gatunków krajowych ptaków i ssaków. Na zakończenie dzieci otrzymają do rozwiązania rebusy i zagadki związane z tematem zajęć.

Prowadzący: Tomasz Przybyliński

Czas trwania: ok. 1 h. Dzieci w wieku 8-13 lat.

3. „W dawnej fabryce”

Lekcja przedstawiająca rozwój przemysłu w naszym mieście w XIX i XX wieku. Prezentuje najważniejsze gałęzie przemysłu i obiekty z nimi związane oraz sylwetki rodzin fabrykanckich. Zajęcia uzupełniają warsztaty samodzielnego zdobienia tkanin.

Prowadzący: Piotr Poreda

Czas trwania: ok. 1 h. Dzieci w wieku 10-15 lat.

Uwagi:

Liczba grup ograniczona, grupy mogą liczyć maksymalnie 30 osób.

Umawianie zajęć bezpośrednio z osobami prowadzącymi pod numerem (42) 215 39 82.