Muzeum Miasta Pabianic ma przyjemność zaprezentować, wydaną naszym nakładem, nową  publikację etnograficzną – Afryka. Tradycje i kultury. Na podstawie zbiorów Muzeum Miasta Pabianic. Autorem opracowania jest nasza koleżanka Beata Borycka. W publikacji znalazło się wiele interesujących informacji dotyczących powstania kolekcji afrykańskiej w pabianickim muzeum oraz osób, które przyczyniły się do jej założenia i rozwoju. W kilku rozdziałach (Stroje i maski, Rzeźby, Przedmioty użytkowe, Instrumenty muzyczne, Ozdoby, Broń i narzędzia łowieckie) autorka opisuje rolę i funkcję wybranych eksponatów w kontekście kultury afrykańskiej. Całość zilustrowana jest fotografiami najciekawszych zabytków, a także  wystaw i działań edukacyjnych związanych z popularyzacją zbiorów Muzeum w Pabianicach. Opracowanie można zakupić w sklepiku w MMP.

afry_0__net   afry_1_net   afry_3_net   afry_4_net